Kommenteeri

"Mina Olen Armastus" sünnilugu

Terved ja õnnelikud emad, isad, lapsed, pered ja kogukonnad on meie ühiskonna vundament ning meie kõigi vastutus, mis algab iseenda sünniloo muutmisest. Meie esimesest eluhetkest, kogemusest "Ma"-na. 

Viis aastat tagasi tärkas minu ja mu armastatu südames soov anda elu, tuua ilma laps. See soov oli sees nõnda heledalt põlev, samal ajal meeltes tohutult hirmuküllav, konfliktne. Seda hetkeni, mil juhtusin kuulama “Hallo! kosmososes” Ingrid Peeki intervjuud doula, sünnitoetaja Karita Mikkoga, kus ta rääkis ekstaatilisest sünnitamisest. Minu jaoks oli kuuldu täielik paradigma muutus, tekitas palju elevust ja lootust, et sünnitus ja emaks kasvamine saab olla rahuldustpakkuv igal tasandil. Otsustasin siis, et mina kogen sünnitades ekstaasi.

Kõige esimene samm sellel teel oli minu kui elukandja keha, meele ja hinge ettevalmistamine uue elu vastuvõtmiseks. Tegelikult polnud mul teist valikut, sest mu füüsiline keha oli juba mõnda aega haige ja stressis ning kui erinevate sõltuvustega keha sõnumite allasurumine enam ei toiminud, mõistsin, et on aeg täielik kannapööre oma elus teha. Kolisin üksi üheksaks kuuks Prantsusmaale Lyoni nimelisse linna ning minu armastuse teekond sai alata. Lyonis sukeldusin jooga, meditatsiooni, hingamise, tantsu-ja häälepraktikatesse, et taasleida omaenda muinaslugu muusikas. Selle aeg-ruumi otsingud ja leidmised on talletatud ka minu esimesel heliplaadil “Minu Lind” (2017).

Maarjamaale tagasi jõudes möödus vaid mõni kuu, kui meie armastusevili oli ennast minu südame alla seadnud. Õnnis olek, õnnestunud tunne kandis mind kogu raseduse aja, siiski hakkasid ka esimesed hirmud virvendama. Päevavalgele lubasin need hirmud alles siis, kui füüsilises kehas avaldusid erinevad terviseprobleemid, mida raseduse ajal nimetatakse “tavalisteks tervisemuredeks”. Tol hetkel oli mu teadlikkuses aga mõistmine, et füüsilisel kujul avalduva probleemi all on alati sügav uskumus, mõttemuster, mida juhib allasurutud emotsioon, ikka ja jälle taasluues reaktsioone ning käitumismalle, mis ei teeni minu kõrgemat hüvangut. Raseduse viiendal kuul kohtusin esimest korda oma tulevase sünnitoetaja ning hingamisterapeudi Inge Bachausega. Läbisin kümne nädalase sünni väe kursuse, revolutsioonilise filosoofia sünnitamisest kui ekstaatiliselt kogemusest, mille integreerumist toetas sügaval tasandil vabastav hingamine, loojaks Binnie A. Dansby.

Dansby Algallika hingamisõpetus on esmalt indiviidi sünni tervendamise keskne õpetus, mis annab praktiseerijale isikliku enesetäiustamise ja -arengu tee, kuid sellesse on otseselt põimitud ka ekstaatilise sünnituse filosoofia. (Koppel, K. Esoteeriline keha ja spirituaalne sünnitus uusvaimsuse miljöös Algallika kogukonna näitel)

Alates esimesest seansist olin rabatud muutustest, tervenemisest, mis hakkasid minu elus toimuma läbi hingamistöö, läbi oma hirmude teadvustamise, allasurutud tunnete vabastamise ja väljendamise ning uskumuste ümber programmeerimise läbi elu jaatavate lausete ehk afirmatsioonide ütlemise hingamisseansi ajal. Läbi vabastava hingamise ja selle kombineerimise oma igapäevaste häälepraktikatega olen saanud kontakti oma alateadvusega, mille üheks olulisemaks aspektiks pean sisemist last, minu lindu, kelle olemasolu teadvustamine läbi tunnete vastu võtmise ning uute uskumuste afirmeerimise, on olnud minu sügavaim kaastunde, eneseväärtustamise ja andestamise praktika.

Leides turvalise paiga iseenda kehas, õppides usaldama oma sisetunnet ning järgides oma südameteed, tõin ma siia ilma 2017.aasta päikesepaistelise märtsikuu pärastlõunal pisikese ingli Linda. Meie ühine koostöö Lindaga oli imeline, lõdvestusin läbi laulmise ja sügava hingamise ning nautisin protsessi, kogedes ekstaasi sünnitamisest. Olen südamest tänulik oma sünnitoetajale, abikaasale ja ämmaemandale, kes minuga seda teekonda jagasid. 

Anatoomilisest seisukohast vaadatuna on häälepaelad kui vagiina peegeldus. Naissoost loote varajases arengustaadiumis on häälepaelad ja munasarjad üks organ, mis hiljem arenedes pooldub kaheks. Oma häälega teadliku kontakti loomine läbi laulu või häälimise võimaldab olla ühenduses oma seksuaalkeskusega, tunnetepaleega, kus hoiame varjul emotsioone, energeetilisi blokeeringuid, traumasid, valu - läbi  häälepraktika on meil võimalik neid vabastada, lõdvestuda täielikult ning taastada oma kehas energia loomulik voolamine , et me väljendaksime ennast vabalt, ilma kaitse ja piiranguteta.   

Need mantrad sündisid inspireerituna minu teisest rasedusest, lindudest, muusika-ja tantsuväest, Binne A. Dansby hingamistööprotsessist, soovist kogeda muusikalist toetust emakeeles omaenda beebiootuses ning hilisema kooskasvamise ajal ja jagada seda kogemust ka teiste imeliste jumalannadega.

Oma isiklikku sünnilugu, oma sügavaid uskumusi elust ja iseennast muutes, saab alguse Armastuse Revolutsioon. See mantramuusika on kutse armastuse revolutsioonile iseenda sees, kutse ühenduda läbi laulu ja omaenda hääle kasutamise oma keha ja tunnetega, oma lapseliku siiruse ja puhtuse allikaga, kasvatades endas tänulikkust, austust, kaastunnet ja eneseväärtustamist, häälestudes Emakese Maa sagegusele, linnulainele, oma enese "Ma"-na.

Tänus,

Birgid Täht

B R I G I D "Mina Olen Armastus" laulvad loitsud leiad: 
https://brigidmusic.bandcamp.com/releases 

Lisa kommentaar

Email again: