Kommenteeri

LINNULAAGER 14 / 08 - 16 / 08

Eelmise nädala kolmapäeva hommikul vaatasid meile Aparaaditehase hoovis vastu kuusteist rõõmsat pisilindu ja meie linnulaager sai laulu-tantsu-ja rõõmuhõisete saatel vahva alguse! 

Me tiivad kandsid meid esmalt Stuudiosse Samm - Tantsu & Jooga Armastuse Maja, kus Evelyni soojas pesas laulsime mantraid, liigutasime mõnusalt oma keha, tuues nõnda meeltesse rahu ning südamesse rõõmu.

Enne tantsu-ja improvisatsioonitundi, olid meil ettevalmistatud külluslikud õuna, porgandi, pähkli ja granaatõuna vaagnad, mida lapsed uudishimu ja innuga avastasid ning taevani kiitsid. No küll teeb värske mahe toit meeled ja südame rõõmsaks!


Improvisatsiooniline tants oli lennukas ning avas palju rõõmu-ja ühtsusetundelaekaid me südamekodus. Ja juba asusimegi teele järgmise Armastuse maja poole - Muusika & Toidukunsti Armastuse Maja. Teekond viis meid Toomemäe rohelusse, kaasas olnud korv sai juba enne allikaveepeatust toredasti prügi täis. Ühe ilusa roheväljaku põõsa varjus ootas meid Silver, kes meid tervitas kitarri saatel laulu ja kosutava veega. Laulsime veele pühitsuslaulu ja mekkisime seda armastust täis mesimagusat jooki nagu mesilane mett!

Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi varjus ei tundnud Linnupesa enam sugugi kauge ning viimane mäkketõus ületati laulu ja entusiasmiga!
JUHHEI!
Armastuse maja hoovile jõudes avasime kohe küpse arbuusi ja kuue kilone pirakas oli hetkega otsas - sööjatel rõõmsad ja rahulolevad näod ees! Nüüd oli paras aeg veidi puhata, istuda ringis ning kõlama sai muinaslugu muusikas “Keisri Ööbik”

Lapsed võtsid muinasjutu ja laulud vastu suure huvi ja tänuga ning märkamatult kõlasid esimesed viisid juba huulil. Kaunite meloodiate saatel oli ühine söögitegemine üks väga nauditav ja lõbus tegevus. Meisterdasime kapsalaevukesi ja energiapalle!

Kapsalaevukesed ehitasime kapsalehtedest, mille sisse panime kurgiviilud, hakitud tomatid, avokaado ning juurde lisasime “Bolognese” kastme (blenderisse: indiapähkel, kõrvitsaseemned, paprika, päikesekuivatatud tomat, törts kanepiõli ja natuke sellerit, basiilikut). 


Energiapallide tarvis blenderdasime banaani, metsmustikad, kultuurmustikad ja vaarikad, lisasime hulka kanepijahu, linaseemnejahu ja kooritud kanepiseemneid, kookos kaunistasime punasõstarde ja arooniatega.

Mmmm… kui kõhud said mõnusasti täis ning pisike puhkus möödas, läksime rõõmsalt Kassitoome nõlvadele mängima. Evelynil oli varuks igasugu ägedaid tantsulisi mänge, kus saime oma linnunatuuri veel paremini tundma õppida.
Erilist tähelepanu sai sel päeval üks Titaansikku laadne mardikas, kes Birgidiga mõnusalt sõbrustas ja hiljem lausa kleidi alla puges. Küll siis said kõik naerda ja itsitada!!!

Enne kunstiringi seadsime veel kord ennast vaibale istuma ning nüüd kõlasid laulvad muinasjutud juba õrnalt, kuid kaunilt kooris. Olime siiralt üllatunud ning tänulikud nii ilusa vastukaja eest. 


Evelyni südames ja peas sündis imeline tantsukoreograafia, mida mõni päev hiljem lapsed juba kontsert-etendusel lauluga koos lenneldes tantsisid. 


Me esimene päev lõppes ühise pildijoonistamisega, mis osutus mõnusaks maanduseks meile kõigile - kõik emotsioonid, lausumata tunded ja sõnad said paberile. Lapsed olid rõõmsad kojumineku ning homse ootuse üle!


Teise päeva rännutee Stuudiosse Samm oli juba linnukestel selge ning joogaga hakkasime kellapealt pihta! Mõnulesime südamelaulude ehk mantrate rütmis, laususime sulgi ja tunnetasime ühtset hingust.

Teekond Linnumajja oli seekord eriti seiklusterohke ning- me jäime lausvihma kätte nii et pidime ennast puuall üksteise küljes, süda süles soojendama! Ainult Birgid pääses sest seiklusest, kes meie õnneks oli Linnukodus Armastuse majas ootamas sooja tee, banaanide, õunte ja igasuguste põneva linnusöögiga - seemnetega. Kas sina teadsid, et Brasiilia pähkel ja india pähkel on hoopistükkis seemed?
Kõhud täis, olid laulvad muinasjutud ja tants täpselt see, mis veel õnnest puudu oli! Pooleli jäinud põnev lugu “Keisri Ööbik” sai endale ilusa lõpu, esimesed tantsusammudki said muusika saatel maha tantsitud. Ütlemata ilus vaatepilt ja kõrvapaitus!

Lõunasööki tuli sel korral Kassitoomelt üles leida - aarete jaht prantsuse-eesti keelse sõnastiku abil sai kiire lahenduse ning peagi saabusid lapsed toidukorvid käes süüa meisterdama. Seekord olid kõhud juba päris tühjad - vaja läks palju kannatlikkust - riisipott podises oodatust kauem ja kooki sai näiteks alles järgmisel päeval mekkida! Polnud lugu - meil oli veel väga-väga palju õunu, riisigalette, banaane, kurke, tomateid ja pähkleid!

Aga järgmise päev kook oli küll suur hitt ja sai palju kiidusõnu. Banaani-punasõstra-šokolaadi koogi kreemi tegime eelmise päeva smuutipõhjast, millele lisasime kookosõli, kanepijahu ja kanepiseemneid, põhja tegime india pähklite, kõrvitsaseemnetest, meest ja kookosõlist. Peale puistasime kakaonibse ja pistaatsiapähkleid. NJÄMM!

Järgnes mõnus mäng, tants ja trall Kassitoomel. Heeringas, heeringas, üks-kaks-kolm oli vaieldamatult kõigi lemmik ja linnuhing lendas kehas juba sellise nõtkuse ja graatsiaga, et tekkis tõeline sulandumine!

Pärast väljas hullamist nosisime veel riisipada ja puuvilju ning pärast lauluringi, seadsime ennast mõnusasti oma ilusaid mappe kaunistama ning joonistama. Oli väsitav, kuid imesid täis päev! Tänu südames, seadsime end laulud meeles ja suul oma kodupesadesse, et siis vastu minna nõnda valgusküllasele reedele!

Meie linnulaagri viimane päev möödus Kassitoome nõlvade vahel. Käis vahva ettevalmistus pärastlõunaseks kontserdiks! Kõik olid mõnusalt ootusärevad ning elevil peatse rõõmu jagamise ees.
Lõunat pidasime pidulikult murul, laste suureks rõõmuks otsustasime teha magusat putru, mille kuhjasime ohtralt üle hea ja paremaga. Eva-Lotta oli Piusast vanemate aiast kaasa toonud vaarik-maasikaid, mis oma iseäralikust välimusest hoolimata, osutusid väga maitsvateks ning suurepäraseks lisandiks külluslikule pudrukausile. Ja need magusad Eesti viinamarjad! VAU!

Varsti saabus juba sõber Andreas helitehnikaga ning Armastuse maja hoovil hakkas suur sagimine pihta. Peaprooviga jõudsime ühele poole vaid mõnikümmend minutit enne vanemate, vanavanemate, õdede-vendade, tädide-onude, sõprade saabumist! Küll meil oli alles jumalik ajastus!

Kontsert oli I M E L I N E!
Nõnda südantsoojendav oli näha, kuidas kõik see ilus loodud laulu-tantsumäng sai nii ilusa kuju, mida meie pisilinnud nii kaunilt etendasid !
Loodame, et saame õigepea ka videot ja helisalvestist jagada.

Seniks aga meie südamepõhjast tänu kõigile loojatele selle imelise ühisloomingu eest neil kolmel imedest pungil päeval! Aitäh! Aitäh! Aitäh!

Aitäh, me graatsiline luik, Evelyn!
Aitäh, me võimas merikotkas, Silver!
Aitäh, me vaimu valgustav lumekakk, Eva-Lotta!
Aitäh, me haruldane sinilind, Birgid!


Armastusega


Birgid, Evelyn, Silver & Eva-Lotta

Linnulaagri hetketabaja : Silver Siilak 

Lisa kommentaar

Email again: